Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Blog Day 2008 na biegowo czyli Nike Human Race w Warszawie, znów wśród radomian

31 sierpnia to tzw. Blog Day, czyli międzynarodowy dzień bloga. Ponieważ od ponad roku mam zaszczyt być członkiem tej społeczności piszącej, również jako swój obowiązek poczytuję dokonać w dniu dzisiejszym wpisu, polecając przy okazji 5 różnych innych blogów.

Zanim będzie o blogach, jeszcze chwilę o dzisiejszym, ostatnim dniu wakacji, który upłynął mi na biegowo w Warszawie, gdzie wraz z 15.000 innych biegaczy w stolicy oraz milionem w 25 miastach na całym świecie wziąłem udział w "biegu ludzkości", tj. Nike Human Race. Miło było mi ponownie spotkać na trasie żelazną ekipę z Radomia, która pojawia się regularnie na większości imprez biegowych - nie tylko w Warszawie ale w wielu miejscach w Polsce - w tym p. Tomka z radomskiej jednostki wojskowej, jego znajomych Roberta i Anię oraz Krzysztofa Szymca z Kocham Radom, który raptem tydzień temu ukończył rowerowy ultramaraton. Słyszałem, że na trasie był równiez p. Tadeusz Kraska. Z niecierpliwością czekam na kolejny radomski "Maraton Trzeźwości" w grudniu, który mam nadzieję na stałe wszedł już do ogólnopolskiego kalendarza biegowego. Zamierzam też spróbować swoich sił, tyle że na dystansie półmaratońskim. Nie mógł, niestety, wystartować dziś z powodu poważnej kontuzji inny regularny uczestnik biegów ulicznych, Łukasz Skory, którego tą drogą najserdeczniej pozdrawaiam.

Na starcie Nike Human Race - radomianie!

Blog Day ma służyć promowaniu tej formy komunikacji w Sieci oraz odkrywaniu i polecaniu nowych, ciekawych blogów i ich twórców.

Tegoroczny Blog Day wykorzystam do polecenia blogów radomskich, które czytam przede wszystkim.

  1. Made in Radom - czyli blog radomski Bohdana Karasia, radnego Rady Miejskiej w Radomiu, byłego dziennikarza (co widać po piórze). Choć nie ze wszystkimi opiniami i relacjami Bohdana w pełni się zgadzam (czasem uczestnicząc w tych samych wydarzeniach mamy na nie różne spojrzenie), ale zawsze z ciekawością czytam jego bloga. Myślę, że daje ciekawe spojrzenie "od kuchni" na sprawy radomskiego samorządu, co Czytelnikom zainteresowanym tymi sprawami gorąco polecam.
  2. Orwell 2006 - blog, którego tematem są liczne absurdy życia codziennego, pisany przez innego radomskiego dziennikarza, tym razem z drugiej strony sceny politycznej, p. Waldemara Jana Rajcę, szefa radomskiego Oddziału Unii Polityki Realnej. Blog bardziej dotyka spraw generalnych i tyczących "dużej" polityki a mniej spraw radomskich, choć przewijają się w nim od czasu do czasu radomskie dygresje. Również, nie ze wszystkimi poglądami w pełni się zgadzam, jednak zawsze z ciekawością czytam.
  3. Blog Bractwa Rowerowego - blog stosunkowo młody, jednak bardzo dobrze się zapowiadający. W odróżnieniu od dwóch opisanych powyżej, współtworzony przez kilkoro autorów, członków radomskiego Bractwa Rowerowego. I wbrew temu, co sugerowałaby nazwa, poświęcony nie tylko sprawom rowerowym. Ma bardzo ciekawą formę, z dużą liczbą zdjęć i filmików. Jest też bardzo oryginalny, zwracając uwagę na pewne zjawiska w nowatorski sposób. Najbardziej podobały mi się dotychczas wpisy o badaniu liczby samochodów jeżdżących nielegalnie po deptaku (prosta analiza, a wnioski porażające!) oraz wpis zatytułowany "3:49" prezentujący jeden z licznych absurdalnych rozwiązań komunikacyjnych w Radomiu i utrudnienia, z jakimi spotykają się piesi.
  4. Blog Walentyny Pawelec - bardzo ciepły i osobisty, choć z rzadka aktualizowany. Z ciekawością zaglądam nań od czasu do czasu w poszukiwaniu nowych wpisów. Mam nadzieję, że będą pojawiały się częściej niż dotychczas. A wszystkim polecam lekturę dotychczasowych, są bardzo ciekawe!
  5. Fotoradom - czyli pierwszy radomski fotoblog. Miałem napisać o nim już jakiś czas temu, a teraz nadarza się świetna okazja. Jest to jeden z wielu fotoblogów, które można znaleźć w Sieci. Właściwie każde miasto, nie tylko duże, bo małe również, mają swoje - czasem liczne - fotoblogi. Sam z ciekawością zaglądam na takie fotoblogi poświęcone Łodzi, Wrocławiowi czy Warszawie, brakowało mi zaś takowego dotyczącego naszego miasta. Cieszę się, że dał się namówić na to p. Andrzej Tokarski, autor bardzo ciekawej strony album.radom.pl, która zawiera mnóstwo ciekawych zdjęć Radomia. Ponieważ jednak nowe czasy wymagają nowej - albo może: innej - formy, myślę że Fotoradom będzie ciekawym uzupełnieniem, a dla osób spoza Radomia - oknem na nasze miasto. Polecam!

Oprócz wymienionych powyżej, czytam jeszcze - regularnie bądź sporadycznie - wiele innych blogów. Linki do najciekawszych znajdują się po prawej stronie.

Natomiast w aktualizowanej automatycznie ramce po prawej stronie znajdują się odnośniki do najnowszych wpisów z innych blogów, które czytam i rekomenduję. Można znaleźć tam m.in. wspomniane już fotoblogi z innych miast, ale również blog o aktualnej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, blog o aktualnej sytuacji w Rosji, ale też różne blogi osobiste (np. blog Romana J.).

Jeśli znacie jakieś inne ciekawe blogi, które czytacie i które możecie polecić, będę wdzięczny za takowe sygnały.

Do kolejnego Blog Day 2009 - za rok! :)

A na koniec, kilka filmików z biegu Nike Human Race:

1. Start

2. Ulica Piękna / ulica Marszałkowska

3. Meta

niedziela, 31 sierpnia 2008, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: