Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Wykluczone! - czyli o niekonwencjonalnych działaniach kulturalnych na terenach zapomnianych obiektów


Michał Mackiewicz, Stowarzyszenie Kocham Radom oraz MCSW „Elektrownia” zapraszają na warsztaty z cyklu „Wykluczone!” poświęcone niekonwencjonalnym działaniom kulturalnym na terenach zapomnianych obiektów, starych fabryk i zrujnowanych kamienic.

Warsztaty odbędą się w dniach 26-27 października br. (poniedziałek-wtorek) w godzinach 16-19 w MCSW „Elektrownia”, Radom, ul. Kopernika 1.

Podczas dwóch kolejnych spotkań uczestnicy spróbują stworzyć ćwiczebny plan wydarzenia artystycznego w wybranym obiekcie. Zamierzeniem organizatorów jest, aby uczestnicy wspólnymi siłami uświadomili sobie znaczenie tego typu przestrzeni jako nośników pamięci, a także obszarów kulturalnej i społecznej aktywizacji. Prowadzący warsztaty Michał Mackiewicz, aktywnie tworzący artysta z Warszawy, podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem w tym temacie, opowie o sposobach organizacji pracy, poszukiwaniu ciekawych miejsc oraz funduszy na realizację własnych projektów. Warsztaty będą okazją do aktywnej dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

Michał Mackiewicz jest aktywnym artystą z Warszawy. Zajmuje się instalacjami przestrzennymi, rzeźbą, malarstwem, fotografią, muzyką elektroniczną i grafiką. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Z wykształcenia magister zarządzania, ma doświadczenie w organizacji pracy oraz działaniach artystycznych w nietypowych przestrzeniach. Więcej informacji o prowadzącym na: www.myspace.com/michalmackiewicz

Zainteresowani udziałem w warsztatach proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres kochamradom@kochamradom.pl. Liczba miejsc ograniczona.

W poniedziałek 26 października bezpośrednio po warsztatach MCSW „Elektrownia” zaprasza na kolejny seans w ramach Klubu Filmowego Elektrowni. Tym razem prezentowany będzie niemiecki film dokumentalny z 2008 r. „Jezus Chrystus Zbawiciel” w reż. Petera Geyera z udziałem Klausa Kinskiego. Więcej informacji na www.elektrownia.art.pl

Więcej zdjęć z ostatniego festiwalu 4 Pory Książki - Pory Literatury Popularnej - ogólnopolskiego zlotu komiksiarzy w radomskiej Elektrowni:

http://picasaweb.google.com/jakub.kluzinski/PoraKomiksuWRamachPoryPopLitu2009Radom02#

niedziela, 25 października 2009, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: