Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Stowarzyszenie Radomian w Warszawie podsumowało kolejny rok działalności

We wtorek 8 czerwca w Restauracji Pod Retmanem w Warszawie odbyło się kolejne doroczne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Radomian w Warszawie, które podsumowało mijający rok, udzielając absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia. W części dotyczącej spraw różnych i wolnych wniosków padło wiele ciekawych pomysłów i propozycji na kolejne miesiące działalności. W spotkaniu oprócz około 20 obecnych na nim radomian mieszkających, pracujących i uczących się w Warszawie, uczestniczyli również goście. Grono cżłonków Stowarzyszenia powiększyło się też o kolejne osoby i liczy już niemal 80 członków.

W minionym roku Stowarzyszenie Radomian w Warszawie, istniejące od 2006 roku, kontynuowało swoją działalność w oparciu o comiesięczne spotkania z osobami związanymi z Radomiem bądź prezentujące ciekawe i ważne wydarzenia z Radomia i Regionu. Wśród nich odbyło się bardzo ważne spotkanie poświęcone pamięci ks. Romana Kotlarza, połączone z projekcją filmu "...ksiądz musi zaprzestać..." z udziałem twórców oraz znamienitych gości, w tym byłego ministranta ks. Kotlarza, historyka prof. Jana Żaryna oraz senatora Zbigniewa Romaszewskiego. Oprócz tego na innych spotkaniach rozmawialiśmy m.in. o kolei na Ziemi Radomskiej oraz o Ziemi Świętej - z perspektywy uczestnika pielgrzymki rowerowej oraz byłego ambasadora Polski w Izraelu.

Stowarzyszenie wiele razy zabierało głos w sprawach ważnych dla miasta i regionu, wystosowując apele i wnioski, uczestnicząc w publicznych debatach i dyskusjach na temat Radomia i Ziemi Radomskiej. Wśród nich ważna podkreślenia była dyskusja na antenie Radia dla Ciebie z udziałem m.in. prof. Janusza Czapińskiego na temat wyników tzw. Diagnozy Społecznej z perspektywy mieszkańców Radomia.

Wreszcie, podobnie jak w latach poprzednich, Stowarzyszenie Radomian w Warszawie realizowało w 2009 roku swój sztandarowy projekt - Stypendium Kazimierzowskiego. Ubiegłoroczna edycja miała motto: "Radom - miasto inspiracji" i tak jak dwie poprzednie skierowana była do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Radomia, wyróżniającej się aktywnością społeczną i chęcią dalszego działania na rzecz lokalnej społeczności. W ubiegłym roku obok jednego Stypendium przyznano również dwa wyróżnienia pieniężne.

Godna zauważenia była aktywność Stowarzyszenia na polu wsparcia innych organizacji pozarządowych. Skarbnik Stowarzyszenia, Pani Ewa Rybak, prowadziła kilka warsztatów i szkoleń dla innych, nowo powstałych organizacji pozarządowych w Warszawie z zakresu rachunkowości organizacji pozarządowych. Dwoje członków zarządu Stowarzyszenia uczestniczyło też w szkoleniach dla organizacji pozarządowych. Reprezentacja Stowarzyszenia uczestniczyła z kolei w dorocznym Balu zaprzyjaźnionego z nami Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

Wśród planów na kolejne miesiące jest m.in. opracowanie i złożenie kolejnego wniosku grantowego przeznaczonego na realizację celów statutowych stowarzyszenia, pozyskanie sponsorów na działalność statutową, a także uruchomienie nowej strony internetowej. Trwa również kolejna edycja Stypendium Kazimierzowskiego. Mottem tegorocznej edycji jest: Radom - miasto wielkich ludzi. Szczegóły dotyczące warunków, jakie muszą spełnić kandydaci, znajdują się na stronie http://radomianie.pl/stypendium-kazimierzowskie/ Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2010r.

Wszystkich radomian pracujących, mieszkających bądź uczących się w Warszawie, zainteresowanych działalnością stowarzyszenia, budową pozytywnego wizerunku Radomia i integracją z innymi radomianami w stolicy zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe na naszej stronie: www.radomianie.pl

środa, 09 czerwca 2010, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: