Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Kto do Rady - wstępne wyniki

Podawane w nocy wstępne wyniki wyborów na prezydenta Radomia w I turze zdają się potwierdzać. Andrzej Kosztowniak może liczyć na około 47%, Piotr Szprendałowicz na ok. 18%, dalej Marek Wikiński 15,7% i ja 12,5%. Oznacza to, że konieczna będzie druga tura z udziałem kandydata PIS i PO.

Okazuje się więc, że radomianie zdecydowali się postawić na kandydatów dwóch największych partii politycznych, żeby to one rozstrzygnęły między sobą walkę o Radom.

Natomiast niewiadomy nadal pozostaje podział mandatów w nowej Radzie Miejskiej.

Wstępne wyniki pokazują, że wybory znów wygra rządzący dotychczas w Radomiu PiS z wynikiem ponad 30%. Dalej jest PO z wynikiem ponad 20%, a na kolejnych miejscach SLD - ok. 13%, Kocham Radom - ok. 10%, i Radomianie Razem - również ok. 10%.

Pierwsze przymiarki do podziału mandatów pokazywały, że PiS może mieć nawet 14 mandatów, a w Radzie obok nich znajdą się tylko PO, SLD i Kocham Radom.

Najnowsze wyniki pochodzące z kilkudziesięciu komisji obwodowych wskazują jednak, że PO - może liczyć na mniej, bo tylko od 6 do 8 mandatów, SLD - 4 mandaty, natomiast obok KR (1-2 mandaty), w Radzie mogą znaleźć się jeszcze zarówno przedstawiciele Radomian Razem i PSL - po 1-2.

Bardziej precyzyjne wyniki powinny być znane dziś po południu, a oficjalne być może dopiero jutro rano.

poniedziałek, 22 listopada 2010, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: