Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Wybory - dogrywka: czy chcemy takiej kontynuacji?

W niedzielę II tura wyborów prezydenckich w Radomiu. Do wyboru mamy dotychczasowego prezydenta z PiS Andrzeja Kosztowniaka i kandydata PO - Piotra Szprendałowicza. Wybierzemy więc spośród kandydatów dwóch dużych i zwalczających się od 5 lat partii politycznych. Sondaże dają większe szanse na zwycięstwo dotychczasowemu prezydentowi, ale jak będzie naprawdę - dowiemy się już niedługo.

Co to oznacza dla Radomia?

Oznacza to najprawdopodobniej, w przypadku wyboru dotychczasowego prezydenta, dalszą izolację miasta i permanentny konflikt na linii miasto-województwo i miasto-rząd. Na arenie miejskiej zaś - dalszą dominację jedynej i nieomylnej siły spod sztandaru PiS wspieranej bądź to przez pojedynczych radnych (poprzednio radną Lisiecką-Kowalczyk, obecnie radnego Bojarskiego z PSL), bądź to przez niektóre formacje. Czy takiej kontynuacji chcemy?

Wybór Piotra Szprendałowicza oznaczałby z kolei rządy przy braku większości w radzie, jednak z "przełożeniem" na Sejmik wojewódzki oraz rząd (przynajmniej do czasu kolejnych wyborów parlamentarnych). Czy będzie to zbawienie dla Radomia? Na pewno szansa, choć jak można zmarnować taką sytuację, pokazał PiS w latach 2006-2007, kiedy to na wszystkich szczeblach - miasta, województwa i kraju - rządziła ta sama formacja.

Co więc wybrać? Z tych dwóch nieidealnych wariantów wybrałbym jednak zmianę. Dotychczasowe 4 lata pokazały, że Radomia nie stać na dalszą drogę w taką stronę - zadłużania miasta (możliwości dalszego zadłużenia zresztą i tak się skończą) - i permanentnego konfliktu. Musimy wrócić na ścieżkę rozwoju. Zmiana jest konieczna.

Życzę Państwu - i sobie - mądrego wyboru i dobrych kolejnych 4 lat.

piątek, 03 grudnia 2010, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Anty KR, *.radom.vectranet.pl
2010/12/05 23:39:24
Oj Panie Jakubie, a Pan dalej brnie w to swoje bagno. Przegrał pan wybory przez nie zrozumiałe ataki na Kosztowniaka, podpisał Pan antykoalicję przeciwko niemu, pozwala Pan swojej przybudowce Bractwu Rowerowemu dalej pajacować )hapenning na skrzyżowaniu) po klęsce wyborczej tych osób w wyborach do Rady Miejskiej. Chyba kopie Pan sobie dołek i doprowadza Pan do marginelizacji stowarzyszenia któremu Pan przewodzi. Wstyd mi za Pana.
-
jdk
2010/12/06 10:19:11
do Anty KR: Pana/Pani nick właściwie mówi wszystko, więc "dyskusja" zdaje się jest zbędna. Natomiast jeśli już "rozmawiamy" w kategoriach wstydu czy nie, proszę się za mnie nie wstydzić. Jestem dorosłym człowiekiem i odpowiadam za własne czyny. Proszę może ewentualnie wstydzić się za siebie. Przy okazji - odpowiedziałem też Panu/Pani we wpisie do poprzedniej notki.
-
Gość: mk, *.radom.vectranet.pl
2010/12/07 11:08:45
I się udało z kamienicą Rynek 7 pis wygrał i nic nie zrobią z tym przekrętem. Ponieważ inwestor pan K nie zakończy remontu do 15 grudnia rewitalizacja (pan prezes Mróz)pewnie przedłuży czas remontu do 2012r a miasto ma to gdzieś w końcu jesteśmy bogatym miastem możemy sobie pozwolić na stratę "marnych paru groszy" czy nieda się nic z tym zrobić żeby miasto odzyskało tą nieruchomość. Pan K pewnie będzie teraz sprzedawał kostkę brukową bez przetargu dla spółek miejskich bo samochodami już chyba nie handluje
-
jdk
2010/12/08 12:11:52
No właśnie. Ciekawe czy radomianie chcą takiej kontynuacji?...