Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w WarszawieAdd to Technorati Favorites


Blog > Komentarze do wpisu

Radomianie potrafią!

Radomianie po raz kolejny pokazali, że potrafią się zmobilizować i że w internecie jesteśmy na pewno dużo większą siłą, niż może ktoś by myślał w rzeczywistości. Tym razem pokazaliśmy to na polu walki o pieniądze i karmę dla zwierząt dla radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Akcję, już po raz kolejny, organizowało Tesco, które obiecało przekazać 5 schroniskom wybranym przez internautów karmę oraz 10% wpływów ze sprzedaży karmy w okresie promocyjnym. Radom rywalizował z prawie 200 innymi schroniskami. Przez większą część głosowania plasowaliśmy się około 5 miejsca - raz w pierwszej piątce, raz niedaleko poza nią. Ostatnie 2 dni głosowania, które zakończyło się w środę o północy, to jednak istna huśtawka! Najpierw dzięki mobilizacji powoli ale konsekwentnie pięliśmy się w górę, aż do 2. miejsca, jednak zmasowana kontrofensywa w ostatnich godzinach głosowania wypchnęła nas poza premiowane miejsce. Jednak tutaj mobilizacja i zaangażowanie radomian dało o sobie znać, bo w ciągu 2 ostatnich godzin nie tylko odrobiliśmy wcześniejszą stratę, ale siłą rozpędu wspięliśmy się aż na 1 miejsce! Tak, Radom wygrał z Toruniem, Kaliszem, Sosnowcem, Włocławkiem i Białymstokiem, żeby nie wspomnieć o innych dużych polskich miastach.
Ta akcja przypomniała być może niektórym, jak to kiedyś, parę lat temu, równie skutecznie walczyliśmy o różne radomskie sprawy, żeby wspomnieć choćby głosowanie na miejsca i obiekty, które miały znaleźć się na planszy nowego Monopoly. Nie wspomnę o późniejszej próbie organizatorów tamtego plebiscytu niegodnego wycofania się z wcześniejszych obietnic i próbie "wyrolowania" Radomia z gry. Dalszy nacisk doprowadził jednak do tego, że na planszy nie znalazły się wprawdzie Dworzec PKP, Gmach Popijarski czy Urząd Wojewódzki, ale za to możemy kupować i sprzedawać radomskie lotnisko na Sadkowie.
Oby ta energia jeszcze nie raz została wykorzystana w kolejnych akcjach, których zapewne prędzej czy później będzie jeszcze wiele!

piątek, 27 stycznia 2012, jdk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Marek Suski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/02/17 18:56:59
Dzięki za zwrócenie uwagi. Oczywiście przez Dęblin z Radomia do Warszawy a nie Modlin. Marek Suski