Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w Warszawie
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorach
Zakładki:
Blog specjalny - Radom z perspektywy Northampton
Blogi radomskie
Ciekawe strony
Radomskie mediaAdd to Technorati Favorites


środa, 05 września 2007
Zacząłem poszukiwać radomskich blogów. Nie ma ich niestety zbyt wiele - a przynajmniej mnie nie udało się wielu znaleźć. Znalazłem kilka. Ostatnio pojawiły się nowe, a zapowiadane są następne. Czyżby to już efekt zbliżających się wyborów? ;)
niedziela, 02 września 2007
Z przykrością, pierwszy wpis po dłuższej przerwie dotyczy wydarzenia tragicznego: śmiertelnego wypadku pilotów z grupy "Żelazny" na Air Show 2007 w Radomiu. Cześć Ich pamięci! Czy były to ostatnie pokazy lotnicze w Radomiu?
niedziela, 29 lipca 2007

Kim był Wieniawski i co ma wspólnego z Radomiem? Henryk Wieniawski (ur. 1835-1880) był znakomitym skrzypkiem i kompozytorem. Urodził się w Lublinie, zmarł w Moskwie. Z Radomiem Wieniawski ma zaś tyle wspólnego, że jego imię nosi pociąg pospieszny relacji Lublin-Radom-Łódź-Poznań, który od ubiegłego roku zapewnia Radomiowi jedyne bezpośrednie połączenie kolejowe z Łodzią i Poznaniem, a który obecnie PKP Przewozy Regionalne zamierza nam zabrać i skierować nową trasą. Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie.
środa, 11 lipca 2007

1 i 2 września na lotnisku Radom-Sadków odbędą się po raz kolejny w Radomiu X jubileuszowe międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2007. Poniżej wspomnienie sprzed dwóch lat, kilka filmów udostępnionych dzięki uprzejmości Dowództwa Sił Powietrznych.

Na początek pokaz "Biało-czerwonych Iskier":

wtorek, 10 lipca 2007

Radomskie forum Gazety Wyborczej na portalu gazeta.pl zbliża się do symbolicznej granicy 300.000 postów. Ponieważ to forum to zarazem kawałek mojego życia, zatem pozwolę sobie na kilka wspomnień.
poniedziałek, 09 lipca 2007
CIA czyli Centrum Informacji Archiwalnej, to "wirtualna pamięć". Wszystko, co zostanie publicznie powiedziane, zadeklarowane, ogłoszone, zostanie zapamiętane po to, żeby nie zniknęło z ludzkiej pamięci. Po czasie może stać się bardzo ciekawą lekturą, jak lektura publicznych deklaracji dotyczących radomskiego lotniska.
Wbrew całej serii niekorzystnych informacji na temat szans radomskiego lotniska, jakie pojawiły się w ostatnich dniach, nie zamierzamy odpuścić. Wraz z innymi radnymi opozycji zwróciliśmy się do władz miasta o przedstawienie rzeczywistego stanu przygotowań do uruchomienia pasażerskiego lotniska na Sadkowie. W przypadku braku przekonujących wyjaśnień w ciągu najbliższych dni nie wykluczamy zwołania sesji nadzwyczajnej poświęconej lotnisku jeszcze w trakcie wakacji.
czwartek, 05 lipca 2007
Były sobie dwa lotniska. Jedno istniejące, a drugie wirtualne. To wirtualne i absurdalne dostaje od kilku lat od państwa pieniądze, to realne i istniejące od 10 lat nie może się przebić i stać się lotniskiem cywilnym, o jakimkolwiek wsparciu publicznym nawet nie wspominając.
środa, 04 lipca 2007

O stadionie w Radomiu od kilku miesięcy (lat?) się mówi. Na razie tylko mówi, bo póki co na gadaniu się kończy. Stadion w tym czasie staje się nie tylko dużo większy (i droższy!), nie tylko dorastają do niego kolejne obiekty i funkcje (już nie tylko basen, hala, hotel i obiekty lekkoatletyczne, ale i... szkoła mistrzostwa sportowego). Zmienia również swoją lokalizację (póki co tylko teoretyczną, można by rzecz wirtualną). Właśnie ze względu na tę lokalizację, warto zabrać głos.
poniedziałek, 02 lipca 2007
Nie minął jeszcze miesiąc, odkąd piszę te internetowe notatki, a okazuje się, że mam już spore grono czytelników. Statystyki pokazują średnio ok. 30 wejść dziennie, a liczba ta rośnie. Dziękuję serdecznie wszystkim czytającym - i... komentującym! :)