Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w Warszawie
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorach
Zakładki:
Blog specjalny - Radom z perspektywy Northampton
Blogi radomskie
Ciekawe strony
Radomskie mediaAdd to Technorati Favorites


sobota, 30 października 2010

Startuje w okręgu nr 3 (Południe, Halinów, Borki, Zamłynie) z pozycji 3. Lat 24, rodowity radomianin. Student prawa.

Uczestnik licznych inicjatyw obywatelskich na rzecz Radomia i Regionu (m.in działania na rzecz ratowania kolejki wąskotorowej w Pionkach, akcja na rzecz budowy drogi ekspresowej S9 Radom-Rzeszów). Autor listu w sprawie włączenia Radomia do programu Rozwoju Polski Wschodniej.

Już jest! Express Radomski czyli nieregularnik ilustrowany

W numerze między innymi:

Dlaczego Jakub Kocha Radom?
Radom miastem wojewódzkim
Ratujmy dolinę Mlecznej
Uwaga na pieszych!

Ponieważ nakład bardzo szybko się wyczerpuje zainteresowanych zapraszamy do przeglądania gazety przez Internet. Pobierz (plik PDF 2MB) >>>

Express Radomski. Kocham Radom

06:44, jakub.kluzinski
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 października 2010

Startuje w okręgu nr 1 (Śródmieście) z pozycji 1. Lat 32, wykształcenie wyższe. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletnie praktyki w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pracuje w branży developerskiej.

Uczestnik licznych inicjatyw obywatelskich na rzecz Radomia i Regionu (m.in akcja na rzecz budowy drogi ekspresowej S9 Radom-Rzeszów). Jego motto: "Gdybym nie wierzył w potencjał naszego miasta, nie wracał bym do Polski z wieloletnich wojaży".

czwartek, 28 października 2010

Startuje w okręgu nr 5 (Gołębiów, Glinice) z pozycji 1. Lat 51. Wykształcenie wyższe. Od 1988 roku prowadzi działalność na własny rachunek. Obecnie wiceprezes zarządu NZOZ Polmed-Radom spółka z o.o.

Współtwórca (wraz z Klubem 4X4) toru off-road, współorganizator imprez motoryzacyjnych. Prezes klubu (OFF ROAD w Radomiu. Inicjator i sponsor zakupu zabytkowych rowerów Łucznika eksponowanych obecnie w Galerii Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia.

wtorek, 26 października 2010

sebastianpawlowski.pl

Startuje w okręgu nr 2 (Ustronie, Prędocinek, Idalin, Młodzianów) z pozycji 1. Lat 35. Wykształcenie wyższe. Zawodowo zajmuje się urbanistyką i planowaniem przestrzennym.

Koordynator szeregu przygotowanych przez Stowarzyszenie 'Kocham Radom' i wdrożonych do realizacji projektów na rzecz poprawy skomunikowania miasta Radomia (budowa nowych przystanków kolejowych w Radomiu, przywrócenie pociągów na linii kolejowej z Radomia w kierunku Łodzi i inne). Twórca projektu parku rekreacyjnego na osiedlu 'Ustronie'. Współautor wniosków przeciwdziałających próbom marginalizowania Radomia na szczeblu rządowym. Autor kilkudziesięciu projektów ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Inicjator akcji odtworzenia kolekcji zabytkowych telefonów produkowanych niegdyś w Radomiu. Kanclerz Bractwa Rowerowego i animator 'Masy Krytycznej'.

 

W poniedziałek 25 października zostało uroczyście podpisane porozumienie czterech ugrupowań opozycyjnych wobec rządzącego w Radomiu PiS: Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Radomianie Razem oraz Komitetu Wyborczego Wyborców "Kocham Radom" na temat wspólnego poparcia w II turze wyborów prezydenckich kandydata, który z ramienia tej czwórki znajdzie się w II turze. W imieniu wspomnianych ugrupowań deklarację podpisali kandydaci na urząd prezydenta Radomia. Z ramienia KWW Kocham Radom podpisałem więc to porozumienie ja.

Zawarcie takiego przymierza jest dowodem potrzeby i umiejętności współpracy ponad podziałami różnych i różniących się ugrupowań na lokalnej scenie samorządowej Radomia. Umiejętność współpracy pokazaliśmy przez całą 4-letnią kadencję. Natomiast brak umiejętności współpracy pokazał radomski PiS, który od początku nie był zainteresowany żadnymi merytorycznymi uwagami i propozycjami zgłaszanymi przez kogoś spoza rządzącego układu. Sam więc wyłączył się moim zdaniem z grona podmiotów, którym zależy na naszym mieście. Bo bez współpracy różnych - żeby nie rzec: wszystkich - nie da się wiele osiągnąć. Pokazuje to Radom, a z innej strony pokazują to choćby Kielce - umiejętnie od zawsze walczące o swój interes, bez względu, kto rządzi i kto zgłasza jakiś pomysł, jeśli jest dobry dla Kielc.

Dzisiaj odbyła się ponadto uroczystość z okazji 20-lecia samorządu lokalnego w Polsce i w Radomiu. Wprawdzie rocznica pierwszch wolnych wyborów minęła już w maju, jednak ze względu na tragedię pod Smoleńskiem obchody zostały przeniesione na teraz. Obchodom towarzyszyło otwarcie wystawy zdjęć - Radomia obecnie i sprzed 20 lat - która została otwarta na placu przed budynkiem Urzędu Wojewódziego w Radomiu (tzw. gmach Corazziego). Wydano też okolicznościową publikację podsumowującą 5 kadencji samorządu. Okolicznościowy wykład wygłosił dr Sebastian Piątkowski z radomskiej delegatury IPN. Uroczystość odbyła się w nowym gmachu Zespołu Szkół Muzycznych, towarzyszyły jej występu młodych artystów oraz poczęstunek. Szoda trochę, że zabrakło czasu i miejsca na wystąpienia, gdyż przez te 20 lat wiele osób przewinęło się przez lokalną scenę samorządową. Może jednak termin na niespełna miesiąc przed wyborami nie sprzyjał temu, by atmosfera była odpowiednia.

Całość obrazu musiał na koniec zepsuć poseł Marek Suski, który wygłosił żenujące przemówienie wychwalające obecnego prezydenta Radomia, jako niemal najlepszego w całym 20-leciu. Przygadał też Wojciechowi Gęsiakowi, pierwszemu "wolnemu" prezydentowi w latach 1990-1994, jakoby wywodził się - jak Suski - z Porozumienia Centrum. Cóż, więcej komentował nie będę, gdyż moim zdaniem nie zasługuje to na poświęcanie temu więcej uwagi. Komentarze gości z sali, wygłaszane pod nosem, są najlepszą ilustracją tego.

niedziela, 24 października 2010

W sobotę zakończył się zorganizowany przez portal 'Radomskie Inwestycje' plebiscyt na najestetyczniejszą elewację w centrum Radomia. W publicznym głosowaniu, które trwało kilka ostatnich miesięcy, zwyciężyła kawiarnia 'Kilian' przy ulicy Żeromskiego. Dyplom uznania wręczył podczas uroczystości na Placu Corazziego właścicielowi kawiarni znany radomski społecznik Marek Sławicki.

wręczenie dyplomu w plebiscycie portalu 'radomskie inwestycje'

Kluzobus wyrusza w podróż po Radomiu. Wszędzie gdzie dotrze przywiezie wyczerpujące informacje o naszych kandydatach, o naszym programie. Będzie też platformą dyskusji z mieszkańcami. Wychodzimy z tą dyskusją bezpośrednio do Radomian. Jesteśmy otwarci na wszelkie ciekawe propozycje, inicjatywy etc. Będzie też sporo niespodzianek :) A informacje o tym gdzie aktualnie zmierza kluzobus znaleźc będzie można w internecie albo po prostu dzwoniąc do naszego biura (tel. 363 34 34 ). Razem budujmy Radom naszych marzeń!

 

sobota, 23 października 2010

Startuje w okręgu nr 3 (Południe, Borki, Halinów, Zamłynie, Wośniki) z pozycji 1.

Lat 30. Wykształcenie wyższe. Zawodowo pracuje w branży marketingu, reklamy i public relations. Specjalizuje się w wykorzystaniu funduszy strukturalnych w zakresie kultury i turystyki w województwie mazowieckim.

Inicjatorka akcji charytatywnych dla domów dziecka i konkursów europejskich. Uczetniczka szeregu inicjatyw obywatelskich na rzecz Radoma i Regionu. Kordynatorka programów edukacyjno-popularyzatorskich realizowanych przez Stowarzyszenie 'Kocham Radom'. Członek Bractwa Rowerowego i animatorka 'Masy Krytycznej'. Reprezentantka Radomia w turniejach "Zmagania Miast" (2004) i "Turniej Miast" (2005).
czwartek, 21 października 2010

Wszystkich zainteresowanych wsparciem naszych wysiłków w batalii samorządowej prosimy o wsparcie finansowe Komitetu Wyborczego Wyborców "Kocham Radom". Każda wpłata na konto Komitetu będzie ogromnie cenna! Konto nr 84 1240 5703 1111 0010 3553 7765. Z góry dziękujemy!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38