Jakub Kluziński: dlaczego kocham Radom? Blog założyciela i prezesa Stowarzyszenia Kocham Radom oraz Stowarzyszenia Radomian w Warszawie
| < Czerwiec 2007 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorach
Zakładki:
Blog specjalny - Radom z perspektywy Northampton
Blogi radomskie
Ciekawe strony
Radomskie mediaAdd to Technorati Favorites


czwartek, 28 czerwca 2007

Udało mi się wyrwać na kilka dni wakacji. Sprawy radomskie śledzę więc zdalnie, głównie za pomocą mediów elektronicznych: Gazety, Echa, Dami, portalu Mój Radom, oraz dodatkowo forum internetowego Gazety Wyborczej - no i "tradycyjnej" poczty elektronicznej. Nie udaje mi się jednak niestety całkiem uciec od tego, co w Radomiu, bo dzieje się sporo.

W najbliższą sobotę, 30 czerwca, ma się odbyć w Radomiu konwencja rządzącej partii - Prawa i Sprawiedliwości. Prezentowane jest to jako zaszczyt dla naszego miasta, jako że nigdy wcześniej rządzące ugrupowanie nie zorganizowało w Radomiu spotkania takiej rangi. Ja ani się cieszę, ani smucę z tego powodu. Mam natomiast parę pytań, które dobrze byłoby zadać rządzącym przy okazji wizyty w Radomiu, zwłaszcza w kontekście ostatnich informacji o nieprzyznaniu pieniędzy na lotnisko w Radomiu oraz przekazaniu 7 milionów złotych na nieistniejące lotnisko w Kielcach.
wtorek, 26 czerwca 2007
Na najbliższej sesji 2 lipca mamy podjąć m.in. decyzję o zamianie nieruchomości z przeznaczeniem na utworzenie w Radomiu centralnego ośrodka obliczeniowego Ministerstwa Finansów - Centrum Przetwarzania Danych. Więcej szczegółów wkrótce.
poniedziałek, 25 czerwca 2007

Ponieważ z powodu wyjazdu nie mam możliwości być na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej w sprawie spółek miejskich, wystosowałem niniejsze oświadczenie pisemne. Poprosiłem o jego odczytanie w trakcie sesji, a także o dołączenie pisemnie do protokołu.
sobota, 23 czerwca 2007

W piątek 22 czerwca o godzinie 10 w Biurze Rady Miejskiej odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona dokapitalizowaniu spółek miejskich. Wspólnie z pozostałymi radnymi opozycyjnymi protestujemy przeciwko próbie wydawania publicznych pieniędzy w takim trybie i na takie cele.
piątek, 22 czerwca 2007

Zacytuję po prostu w całości list wysłany przeze mnie wczoraj do Pani Minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej:
wtorek, 19 czerwca 2007
Nie życzyłem sobie takiego obrotu sprawy, ba! - starałem się dotychczas tonować, usprawiedliwiać i tłumaczyć takie działania brakiem doświadczenia, potrzebą sytuacji, nie wiem, czym jeszcze. W każdym razie starałem się zakładać dobrą wolę drugiej strony. Jak widać, był to błąd.
W poniedziałek 18 czerwca odbyła się konferencja na temat współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Jej efektem jest moje przekonanie o całkowitym niezrozumieniu roli organizacji pozarządowych w życiu społecznym oraz o roli samorządu ze strony obecnych władz Radomia.
W poniedziałek 18 czerwca złożyłem 3 nowe interpelacje w sprawach:
- Budowy brakującego fragmentu ulicy Pułaskiego
- Wcześniejszego włączania latarni ulicznych
- Bezpłatnego dostępu do internetu w centrum Radomia
niedziela, 17 czerwca 2007
Temat strefy jest kontrowersyjny. Wniosek o wprowadzenie strefy złożył rządzący PiS, który ma większość i i tak by go przegłosował. Dlaczego więc nie wstrzymałem się, albo - jak reszta opozycji - nie głosowałem przeciw?
 
1 , 2